Een groot deel van mijn leven heb ik een bril of harde lenzen gedragen. En vooral die lenzen vond ik verschrikkelijke ondingen. Ze verschoven, braken of raakten kwijt.

Daarom besloot ik in 2014 dat ik mijn ogen ging laten laseren. Ik maakte vervolgens meteen een afspraak bij een ooglaserkliniek die goed aangeschreven stond om te kijken of mijn ogen laserwaardig waren en dat bleek gelukkig het geval te zijn.

Er stond toen nog maar één obstakel in de weg: ik had het geld er niet voor.

De behandeling kostte zo’n 3.500 euro en ik was net terug geïmmigreerd uit Amerika waar zo ongeveer al mijn spaargeld heen was gegaan. Dus nam ik mezelf voor om het benodigde geld komend jaar te gaan verdienen. Want dat die behandeling ging gebeuren, dat wist ik zeker. Ik had al mijn pijlers hierop gericht.

Een paar weken na het vooronderzoek werd ik gebeld door de kliniek met de vraag of ik nog mijn ogen wilde laten laseren. Ik reageerde dat ik dit absoluut ging doen, maar ik moest eerst nog even sparen.

Zo’n week later belde ze weer en ik wilde net mijn verhaal afsteken over dat ik nog steeds niet genoeg geld had en dat ik hen wel zou contacten als…. Maar voordat ik begon, zei iemand aan de andere kant van de lijn: ‘Ik mag je feliciteren, je hebt een ooglaserbehandeling gewonnen.’

Aan mijn kant viel het toen even stil….

Nu geloof ik zelf in de wet van aantrekking, de kracht van het Universum, affirmaties en alles wat daarbij komt kijken. Maar ik geloof óók in de kracht van actie.

En de actie die deze winactie mogelijk heeft gemaakt, is dat ik na het vooronderzoek op mijn weg naar buiten twee minuten de tijd heb genomen om een flyer in te vullen waarop stond: ‘Win een ooglaserbehandeling’. Iets wat ik heel makkelijk had kunnen missen en ook heel makkelijk niet had kunnen doen.

Elk jaar neem ik de tijd om helder te maken wat ik voor komend jaar wil. Zowel in mijn privéleven als met Gifted People. En elk jaar zie ik daarom mijn plezier en succes groeien.

Niet omdat ik met een strak rigide format werk, maar omdat ik scherp heb wat ik wil en daar mijn focus op leg. Daardoor wordt mijn brein een medestander.

Ons brein is namelijk als een zaklamp dat licht schijnt op de dingen die voor ons belangrijk zijn. Daardoor vallen de dingen op die helpen om te realiseren wat je wilt. Een bekend voorbeeld is dat je een nieuwe auto gaat kopen en ineens overal dat model auto ziet rijden.

Door deze ‘breinfunctie’ zag ik bijvoorbeeld de flyer liggen op de balie van de ooglaserkliniek en voelde ik me geroepen om die meteen in te vullen. Grote kans dat ik er anders gewoon voorbij was gelopen.

Maar de andere kant op geldt ook.

Als je niet jouw focus legt op wat jij wilt, richt je brein zich automatisch op wat je juist níet wilt. En dan ga je daar vooral meer van zien en vervolgens (onbewust) naar handelen.

Dat heeft een negatieve impact op je levensplezier en zelfvertrouwen en zorgt ervoor dat je eerder achteruitgaat in je leven in plaats van vooruit. Je krijgt simpelweg meer van wat je niet wilt.

Als je niet helder maakt wat jij wilt, word je bovendien gevoelig voor wat de buitenwereld van jou wil en vraagt waardoor je steeds meer afdrijft van je eigen verlangens, plannen en blauwdruk.

Alleen al om dat te voorkomen is het slim om elk jaar een jaarplan te maken. Niet een plan waarin staat dat alles anders moet, maar een jaarplan dat aansluit bij waar je nu staat en ervoor zorgt dat jouw focus op de juiste dingen komt te liggen, op dat wat jou verder brengt en bijdraagt aan jouw levensplezier.

Een jaarplan geeft je bovendien ook gedurende het jaar richting, overzicht en houvast.

Omdat ik weet hoe waardevol een jaarplan is, zeker als je van nature (te) veel plannen hebt of juist geen idee hebt wat je plannen zijn, geef ik komende maand de workshop ‘Jouw Jaarplan’.

Aan het einde van deze workshop:

  • Heb je de eerste versie van jouw jaarplan voor 2026 helder, een plan waar je blij van wordt, dat haalbaar voelt en waarvan je weet hoe je het verder kunt uitwerken tot een definitieve versie.
  • Weet je waarom het zo belangrijk is dat je een plan hebt, ook als je van nature geen planner bent of juist altijd 1.001 ideeën hebt.
  • Weet je uit welke onderdelen een stevig jaarplan bestaat.
  • Weet je wat de valkuilen zijn die ervoor zorgen dat je denkt dat je een goed plan hebt, maar die ervoor zorgen dat er niets van terechtkomt.

Je vindt hier meer info over de workshop en je kunt je hier alvast aanmelden voor de earlybirdprijs.

Fijne dag, geniet ervan,

Adrienne en Team Gifted People

PS. Binnenkort openen de deuren van Jaarmeesterschap weer. Meld je hier aan voor de wachtlijst en hoor als eerste wanneer je mee kunt doen voordat de deuren weer sluiten tot volgend jaar.

PPS. Ben je een hoogbegaafde ondernemer en merk je dat jouw bedrijf niet zo leuk meer is als dat het vroeger was, of wil je ervoor zorgen dat je genoeg geprikkeld blijft in je bedrijf? Kijk dan bij Business Blueprint.

Centraal in dit programma staat dat je jouw ondernemersblauwdruk gaat vormgeven, zodat je in het verlengde daarvan kunt ondernemen en plezier en uitdaging kunt behouden in je bedrijf. Meer info vind je hier. Tot 6 november geldt nog een earlybirdprijs.

_____________________________

Anders, Intens en Snel

Ben je nieuw in de HB-ontdekkingsreis én  wil je ontdekken wat hoogbegaafdheid precies is en al je vragen over hoogbegaafdheid kunnen stellen? Kijk dan bij het programma ‘Anders, Intens en Snel’.

SCHRIJF JE IN VOOR DE WACHTLIJST

We sturen je ook meteen het speciale Insight Magazine toe!

Je bent nu ingeschreven voor de wachtlijst van Insight. Je wordt vanaf nu op de hoogte gehouden

Meld je hier aan voor de wachtlijst

Gelukt, je staat nu op de wachtlijst

Download de extra tools en worksheets van principe 2

You have Successfully Subscribed!

Download de extra tools en worksheets van principe1

You have Successfully Subscribed!

Download de extra tools en worksheets van principe3

You have Successfully Subscribed!

SCHRIJF JE IN VOOR DE WACHTLIJST

We sturen je ook meteen het speciale Insight Magazine toe!

Je bent nu ingeschreven voor de wachtlijst van Insight. Je wordt vanaf nu op de hoogte gehouden